Baştan çıkarıcı bir durak: Wonderland Eurasia

ankara lüks manzaralı kızılay yüksek residans residence kiralık ev cankaya 3 + 1 06ev rental house wonderland eurasia

Başkent için yoğun tartışmalara konu olsada artık açıldı. ‘Wonderland Eurasia‘ rahmetli adıyla ‘Ankapark’ (hangi kafayla bu ismi koydularsa artık) orman arazisinin içine yapılması ve milyar liradan bahsedilmesi dışında bizi üzmedi. Hatta sevindirdi. Bu konuları geride bırakıp elimizdeki yatırım ile neler yapılabilir ona bakmak gerekiyor. 

Yazının başında rahatça anlaşılabileceği gibi bu kuru bir övgü yazısı değildir. Eleştirecek yerleri eleştirdikten sonra şu anki duruma geçelim. 

Ankara için böyle bir şey kesinlikle gerekliydi. Tesis devasa bir alana kurulu. 1.300.000 m2 yeri tamamen kullanan tema parkı, hem çocuklar için eğlenceli ve öğretici imkanlara sahip, hem de yetişkinler için adrenalin zirvesine doğru yol almanızı sağlayan oyuncaklara sahip. Tesis belediyenin el değiştirmesinden sonra çok daha doğru ve gidenlerin kesinlikle farkedeceği kaliteli bir işletme anlayışına kavuştu. 

Wonderland Eurasia ile önceden ziyaret etme fırsatı bulduğum Amerika kıtasında örnekleri olan Disneyland ile kıyaslandığında biraz farklılık gösterebiliyor. Kaliforniya ve Florida eyaletlerindeki tesisler tabiki dünyanın beynine kazınmış karakterleri bünyelerinde bulundurmakta ve bambaşka bir coğrafyadaki ekstra imkanlara sahip olduğu için daha etkileyici durabilir, fakat şunu söylemek gerekir ki Ankara’mızın Wonderland Eurasia’sı kesinlikle bulunduğu bölgedeki ülkeler içinde en iyisi ve gerçekten çekici.

Tesise şimdiye kadar 3 kere gittim ve her seferinde deneyimlerim daha iyileşmeye başladı. Biraz know – how ile daha da iyi olacak. Özellikle belediye değişiminden sonra gelen Mansur Yavaş’ın tüm şehri hatta bir nebze ülkeyi saran iyimser, kaliteli ve tutumlu yapısı ile yavaş yavaş harika bir hal alıyor. Yaklaşım on numara. Tesisin yapılması sırasında doğal yapı bozularak, kesilen ağaçların yerine telafi etmesi için tam 2.000.000, yazı ile 2 milyon ağaç ekildi. Benim düzelmesi talep ettiğim tek şey, giriş bölgesinde fazlasıyla bulunan zemin ızgaralarının kırıklarının giderilmesi, sanıyorum onlarıda çözmüştür bu yönetim. Özellikle küçük çocukların koşturduğu alanda, çok rahat ciddi bilek kırıklarına sebebiyet verebilir. 

İçeride oyuncaklardan bahsetmek istemiyorum, kendinize göre birşey mutlaka bulacaksınızdır. Çoğu kişinin daha önce karşılaşmadığı ciddi derecede kalp atım hızınızı değiştirecek ve küçüklerin öğretici ve hayal dünyalarına etki edecek oyuncaklar sizi bekliyor. 

Biletlerinizi kapılardaki gişelerden alabilir, içeride gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Ankara artık daha fazla turist çekiyor ve aktivite meraklıları için bir seçenek haline geliyor. 

Tesisimiz olarak haftasonları Wonderland Eurasia’ya özel turlar düzenliyoruz. Sizde bu konuda istekliyseniz, konaklamanız sırasında ya da girişte bilgi alabilirsiniz. 

Ankara Kızılay günlük kiralık ev daire 06ev Rental House konum olarak tam merkezde yer aldığından Wonderland Eurasia’ya yalnızca 10 dakika içinde ulaşabilirsiniz. 

Haydi hep beraber eğlenmeye…

 

06ev Rental House / M.S.

Call Now Button