Kiralık evler, sağlık kurumları ve dini kurum tesisleri için kimlik bildirimi zorunluluğu getirildi!
Kasım 14, 2017
Ankara günlük kiralık ev ya da daire tutarken nelere dikkat edilmeli?
Mart 17, 2019
Hepsini göster

Airbnb.com adlı internet sitesi nedir, ne değildir?

kızılay günlük kiralık ev 06ev ankara en uygun güvenilir kaliteli çankaya halk sokak airbnb

06ev.com olarak web sayfamızda gezinirken airbnb.com adlı internet sayfasına bir çok kez denk gelebilirsin. Bu site ile ilgili çok sorulan sorulardan birkaç derleme yaparsak fena olmayacağına karar verdik.

Günlük, aylık ve yıllık olarak Ankara’da bulabileceğiniz şehirin en güzel evlerini sizlere sunarken neden zaman zaman aracı bir site kullandığımızı burada yazılanlardan anlayabilirsin. İlk olarak söylemem gerekirse 10 bin km uzaktan gelen bir misafir, akşam 11 de Ankara’ya iniş yapacak ve direk eve gelecek. Bundan ne ev sahibi, ne misafir emin olabilir. Bunun yolu ödemenin taraflar arasında güvenilir bir aracı nezaretinde alınıp, şartların net bir şekilde açıklanarak kristal berraklığında yapılan bir iletişimden geçiyor. Kurallar ve şartlar belirlendikten sonra her şey tıkır tıkır işler.

Bu sistem özellikle misafirlerimizin %70 ini oluşturan yabancı uyruklu ve farklı kültürlerden gelen insanlar ile sabit belirlenen kurallar çerçevesinde kolay anlayabilmemizi sağlıyor. Kültürler arası ödeme farklılıkları, güven ve başka konularda kolayca aşılmış oluyor.

Airbnb.com Dünyanın ev kiralama alanındaki aracılık yapan en büyük sitesidir. Site hem evini kiralamak isteyenler hem de gittikleri yerlerde evde kalmak isteyenler tarafından kullanılabilir. Son dönemde ise California’da vahşi atlara binmek, Çıldır gölü’nde kışın buzu kesip balık avlamak ya da Eskişehir’de paraşütle atlamak gibi farklı deneyimleri içeren paketleri misafirlere sunmakta. Bunlar tabiki bireysel kişiler tarafından organize edilmekte ve sitenin benzersiz olmasını sağlamaktadır.

1 Milyon Dolarlık Sigorta Çoğu zaman misafirlerimizi bu siteye yönlendirmekteyim, sebebi ise sitenin hem ev sahibini hem de misafirleri 1 milyon dolar kadar sigortalaması. Bu sayede evde oluşabilecek her türlü olumsuzluk ve zarara karşı ev sahibini korumaktadır. Misafirlerde benzer şekilde uğrayabilecekleri zararlara karşı korumaya alınmış olmaktadırlar.

Kredi Kartı Güvencesi Çoğu misafir siteye kredi kartımı vermek istemiyorum gibi değişik soruları yöneltmektedir. Gelişen teknoloji ile herşeyin dijital ortamda yapıldığı günümüzde, adını yazarak ya da google da aradığınızda en üstte bulacağınız site kesinlikle güvenilirdir. Bilgileriniz kimse kopyalayamaz.

Airbnb ile kısa bir biyografik yazıda verelim. Nasıl doğduğunu ve her başarılı olan buluş gibi ihtiyaçlar sebebi ile doğduğunu anlayalım.

  • Brian Chesky ve Joe Gebbia, California-San Francisco’daki evlerinin kirasını ödeyemeyince, ev sahibi kapıya dayanmadan bir odayı kiraya vermek zorunda kaldı. Sundukları hizmet basit bir şişme yatakta konaklama ve çok klasik ucuz bir kahvaltıdan ibaretti. Airbedandbreakfast.com 2008 yılında işte böyle ortaya çıktı. Kısa süre sonra sitenin adı airbnb’ye evrildi ve 2011 de ciddi bir şekilde hizmet vermeye başladı.
  • 192 ülkede 1 milyon 500 bin ev, Airbnb’nin kiralık evler listesinde yer alıyor.
  • Ev kiralamak isteyenler bu liste içinden tarih girerek seçim yapıp, ev sahibine talep gönderiyor. Ev sahibi kabul etmeden süreç başlamıyor. Hızlı bir şekilde ev tutmak için ise, ani tutma imkanı söz konusu.
  • Para, konuk giriş yapana kadar Airbnb sisteminde tutuluyor.
  • Airbnb, konukların verdiği kiranın yüzde 6 ila 12’sini, ev sahibi gelirinin ise yüzde 3’ünü komisyon olarak alıyor.

Editör notu: Ülkemizde benzeri bazı oluşumlar olsada, bunların ne kadar sığ ve müşteri odaksız hizmet verdiğini kolayca görebiliyoruz. O yüzden hiçbir şekilde ne ev sahibi, ne de misafir olarak bulaşmamakta fayda var.

Call Now Button